Belevágok, nem kertelek. Magunkról beszélek. Ahogy itt állunk negyvenes nőként, amit még tök jó kimondani, hogy negyvenes, még akkor is, ha már csak pár év választ el az ötvenestől. Nem paráztatok senkit, leginkább magamat nem, de a változó kor itt van, már látszik, már integet, csak sokszor azt mondjuk, hogy nem volt rajtunk szemüveg és ezért nem látjuk. Szücs Szilvi írása.
Itt állunk amikor egyidőben szakad ránk saját magunk, az eddigi életünk, a testünk, az arcunk, a karrierünk (hiánya), a párkapcsolatunk (üressége) és közben ott ugrálnak körülöttünk a duracell nyuszik, akiket békén kellene hagyni.
A klimaxhoz való hozzáállásom háromféle.
Általában nem foglalkozom vele, inkább próbálok arra gondolni, hogy ha egészségesen élek és a mozgás a barátom, akkor nem lehet nagy bajom. Viszont amikor meghallom a barátnőim történeteit, hogy mit élnek át egy átlagos napon amikor kétóránként leizzadnak teljesen random jelleggel, no akkor beindul a para.
Ha pedig arról olvasok, hogy a többségnek mindenképp szednie kell valamit amit egy méregdrága kivizsgálás előz meg, nos akkor a napom nagy részén azon gondolkodom, hogy tényleg még mi jöhet! Még mi mindent kell elviselnem azért, mert nő vagyok.
Itt persze mindig megállok és igyekszem a humorérzékemet elővenni és örülni magamnak. Annak, hogy a mensi után majd jön a meno, de csak egészség legyen, meg térerő!
A XX. század közepén a menopauzát betegségnek tartották
És kibírtuk.
Testi tünetek
- gyakran jelentkező hőhullámok
- erős verejtékezés
- arcpirulás
- fejfájás
- szédülés
- fülzúgás
- koncentrációzavar
- szívproblémák jelentkezése
- vizeletvisszatartási problémák
- fokozott mészlerakódás a csontokban és az erekben (meszesedés)
- gyors és látványos hízás
- hüvelyszárazság
- libidócsökkenés
- szembetegségek (pl. látásromlás, szemszárazság, kötőhártya-gyulladás stb.)
- a bőr kiszáradása, viszketegség, ráncosodás
- a haj töredezettsége, hajhullás; más testtájakon viszont fokozott szőrnövekedés
- koleszterinszint – emelkedés
Várunk benneteket! ITT találjátok az esemény leírását és a részleteket. Kérdezzük ki a doktornőt, hogy legalább ennyivel “beljebb” legyünk a témában.
Fotó:pexels.com
Oszd meg a véleményed velünk!